HickiesHickies - Elastic Lacing System

Taky vás nebaví zavazovat si tkaničky? Nechcete se k botám pokaždé ohýbat? Máme pro Vás řešení – tkaničky Hickies.

Asi před 13 lety napadlo argentince Gastona Frydelewski, že by šlo boty zavazovat jiným způsobem než běžným utahováním textilních tkaniček – rád nosil tenisky, ale nerad si je zavazoval: "Sám zavazování bot nesnáším, a tak jsem začal přemýšlet nad tím, jak to udělat lépe," vysvětluje.

Vynalézt elastické samodržící tkaničky ale není jen tak. Jejich vývoj trval téměř sedm let. V té době Gaston zkoušel různé materiály i systémy uchycení. S Hickies, jak je nyní známe, si pak poprvé zavázal boty v roce 2010.

Gaston Frydelewski a Mariquel WaingartenHickies si můžete objednat na internetu a své staré tkaničky s ledovým klidem vyhodit do koše. Jediné dilema, které vás čeká, je s výběrem barev. Tedy zda své boty oživíte různobarevnými kousky, nebo zůstanete u klasiky v černé či bílé. Autoři nových tkaniček Gaston Frydelewski a Mariquel Waingartenovi potvrzují, že jejich vynález stačí na boty pouze jednou zapnout a už nikdy s nimi nebudete mít starost. Při sobě drží díky očku v tkaničce, do kterého se navlékne malý knoflík. Celá tkanička se pak zajistí tak, aby tvořila ucelený kruh. Díky elasticitě není nutné při zouvání a obouvání boty znovu rozvazovat.

Nové tkaničky si získaly příznivce hned poté, co je jejich vynálezci představili na internetu. Během 45 dnů dostali Gaston a Mariquel prý víc než tři tisíce objednávek. Žádná z velkých sportovních firem, které plní obchody sportovní obuví, ale zatím Waingartenovy neoslovila.

Příběh nových tkaniček má i zajímavou osobní rovinu. Při jejich vývoji pomáhala Gastonovi Mariquel, když Gaston Marquiel představil svůj nápad, hned se jí zalíbil a začali a vývoji spolupracovat. Oba spoluautoři se sblížili natolik, že se v roce 2011 vzali, opustili své zaměstnání v Argentině a přestěhovali se do New Yorku, kde založili společnost Hickies a zkusili štěstí s novými tkaničkami - a velmi úspěšně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace